Chciałabyś mieć płaski brzuch? Kilka systematycznych ćwiczeń na brzuch sprawi, że osiągniesz swój cel. Pamiętaj jednak, że bez odpowiedniej diety ćwiczenia na brzuch nie będą wystarczające. Wyeliminuj przede wszystkim z diety węglowodany proste. Znajdują się one w produktach takich jak: białe pieczywo, makaron, fast foody, słodycze, ryż, chipsy.
Wpływ snu na płaski brzuch
Jeżeli jesteś szczupła, a posiadasz oponkę na brzuchu, przyczyną może być niewystarczające wysypianie się. Zbyt mało snu powoduje odkładanie się tłuszczu w dolnej części brzucha. Spowodowane jest to podwyższonym poziomem kortyzolu – hormonu stresu.
Trening na płaski brzuch
Jak często ćwiczyć ? Ćwiczenia na brzuch rozpocznij w pierwszym tygodniu 2x, w kolejnym zrób 3x, aż od 4 tygodnia będziesz mogła 4x.
Nie rób ćwiczeń na płaski brzuch codziennie! Twoje mięśnie potrzebują się zregenerować.
Wzmocnij mięśnie brzucha
Aby mieć płaski brzuch nie wystarczą ćwiczenia, należy również zadbać o wzmocnienie mięśni brzucha. Jak to zrobić? Jest kilka dyscyplin sportowych, które wpływają na wzmocnienie tych partii mięśni m.in. joga, pilates, czy body balance.
Mięśnie, które odpowiadają za budowę brzucha to mięśnie skośne (zewnętrzny i wewnętrzny) mięsień piramidowy, poprzeczny i prosty brzucha oraz mięsień pleców czworoboczny lędźwiowy. Wszystkie te partie mięśni trzeba wyćwiczyć, aby mieć płaski brzuch.
Przedstawiamy Ci ćwiczenia na płaski brzuch w wykonaniu Małgosi Mączyńskiej oraz zestaw ćwiczeń jogi wzmacniających mięśnie brzucha.
Ćwiczenia fitness na płaski brzuch w 30 dni
Ćwiczenia jogi na płaski brzuch
Twoja check-lista na płaski brzuch:
- odpowiednia ilość snu,
- zdrowa dieta (pozbawiona węglowodanów prostych),
- systematyczne treningi.